Judėjimas ir fizinis aktyvumas – raktas į vaiko gerovę

Lietuvos dziudo treneriai ir sporto specialistai šį pavasarį sėmėsi patirties 5 dalių mokymuose. Tarp lektorių – daugkartinis olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojas ir prizininkas, Tarptautinės dziudo federacijos teisėjų komisijos konsultantas Neil Adams. Nacionalinės dziudo asociacijos organizuoti mokymai sulaukė itin didelio susidomėjimo, o vykdomas projektas bus tęsiamas vaikų vasaros stovyklose. Asociacija siekia didinti vaikų ir jaunimo kryptingo sportinio ugdymo kokybę ir kelti sporto specialistų kvalifikaciją.


 Pasyvus laisvalaikis alina

 Lietuvoje daugėja fiziškai pasyvių gyventojų. Pagal fizinio aktyvumo rodiklius mūsų šalis nusileidžia Europos Sąjungos vidurkiui. Nerimą kelia ir tai, kad didžiausią dalį žmonių, sėdinčių daugiau nei 5 valandas per dieną, sudaro vaikai ir paaugliai. Fizinio aktyvumo stoką patvirtina ir kasmet prastėjantys vaikų fizinio pajėgumo rezultatai. Ši tendencija neigiamai veikia vaikų fiziologinę raidą, sudaro prielaidas ateities problemoms ir išryškina ilgalaikių sprendimų poreikį.
 Siekdama didinti vaikų domėjimąsi sportu ir aktyviu laisvalaikiu, Nacionalinė dziudo asociacija akcentuoja svarbų sporto specialistų ir trenerių vaidmenį. Nuo 2021 m. lapkričio iki 2023 m. balandžio mėn. Nacionalinė dziudo asociacija organizavo daugiau nei 70 val. trukusį mokymų ciklą.

Mokymų dalyviai gilino žinias įtraukios sportinės veiklos organizavimo, naujų treniravimo metodų taikymo ir aktyvaus gyvenimo būdo įgūdžių formavimo temomis. Didžioji dalis dalyvių po mokymų patvirtino, kad gautas žinias artimiausiu metu planuoja pritaikyti savo kasdienėje veikloje.
 „Šiandien trenerių žinių bagažas turi būti labai didelis. Praktika rodo, kad ilgalaikiai pokyčiai gali būti sukurti, tik taikant kompleksinius ir integralius vaikų sportinio ugdymo metodus. Tokia veikla reikalauja kur kas platesnių profesinių gebėjimų, žinių ir kompetencijų. Svarbiausia rasti pusiausvyrą, todėl į trenerio veiklą reikėtų žvelgti iš holistinės perspektyvos. Fizinis aktyvumas yra daugiau nei mechaniški veiksmai – tai psichologinė ir socialinė būsena. Per ją vaikas tobulėja ir mokosi naujų dalykų. Ne kiekvienas bus čempionu, bet kiekvieną vaiką būtina išmokyti mylėti judesį“, – sako Nacionalinės dziudo asociacijos prezidentas Marius Paškevičius.

Treneris mokosi ir tobulėja kartu su vaikais

Mokymų metu savo žiniomis dalijosi ir žymūs Lietuvos kineziterapeutai, su olimpinėmis
įvairių sporto šakų rinktinėmis dirbantys Jurijus Vaščenkovas ir Kęstutis Laurinskas, taip pat ir vaikų sporto akademijos įkūrėjas dr. Kęstutis Bunevičius, Lietuvos sporto akademijos lektorius dr. Petras Minderis, Tarptautinės dziudo federacijos A klasės teisėjas Val Van Neste, patyrę fizinio lavinimo instruktoriai ir dziudo technikos ekspertai iš Belgijos,Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės.

„Per mokymus sutikau daug savo darbui atsidavusių trenerių. Nuolatinis mokymasis šiems specialistams teikia grįžtamąjį ryšį, kuris didina jų motyvaciją ir skatina savistabą. Tai yra būtina sąlyga, siekiant tobulėti ir auginti jaunąją kartą“, – po mokymų sesijos įspūdžiais dalijosi Europos dziudo sąjungos Kata ekspertas iš Belgijos Dirk DeMaerteleire.


 Pusė projekto mokymų laiko buvo skirta praktinei veiklai. 2022–2023 m. liepos–rugpjūčio mėn. organizuojamos 2 vaikų vasaros sporto stovyklos. Jų tikslas skatinti fizinį aktyvumą ir gerinti jaunosios kartos sveikos gyvensenos įgūdžius. Iš viso stovyklose jau sudalyvavo per pusantro šimto asmenų – 120 vaikų ir 32 sporto specialistai. Šių metų liepos–rugpjūčio mėn. planuojama organizuoti dar 2 vasaros stovyklas. Jų metu kokybišku ir aktyviu poilsiu gamtos apsuptyje galės mėgautis daugiau nei 120 vaikų.


 Stovyklu metu vaikams ir paaugliams sudaromos sąlygos išbandyti įvairias fizinio aktyvumo formas, lavinti savo fizinius gebėjimus, mažinti sėdimos gyvensenos įpročius ir ugdyti socialinius įgūdžius. Stovyklose dalyvauja ir kartu mokosi vaikų treneriai ir jaunieji sporto specialistai. Jie čia įtvirtina per kvalifikacijos kėlimo mokymus įgautas žinias – sustiprina disciplinos, trenerio rutininės veiklos įgūdžius, išbando naujas ir įtraukias fizinio lavinimo ir treniravimo metodikas.


 „Labai svarbu, kad treneris suprastų vaiko fizinę raidą, gebėtų atrinkti tinkamą fizinio ugdymo turinį ir veiklos formas. Per stovyklas kuriame judėjimą skatinančią aplinką, kuri padeda reflektuoti sportinio vaikų ugdymo kokybę. Šiuolaikiškai dirbantis treneris gali lemti vaikų fizinio aktyvumo veiklų pasirinkimą, dar geresnis rezultatas bus pasiektas, jei į procesą įsitrauks visa šeima”, – sako vienas tituluočiausių Lietuvos dziudo atstovų M. Paškevičius.


 Nacionalinė dziudo asociacija jungia daugiau kaip 1400 įvairaus amžiaus grupių jaunųjų sportininkų ir 70 kvalifikuotų trenerių. Strateginė asociacijos veiklos kryptis – vaikų ir jaunimo sportinis ugdymas bei palankių sąlygų sudarymas fizinio aktyvumo veikloms.
 Sportinių stovyklų organizavimas, edukacinė veikla sveikos gyvensenos temomis, reguliarūs sportiniai užsiėmimai šeimoms – tai tik dalis veiklų. Per jas kaupiama neįkainojama patirtis ir telkiama sporto entuziastų bendruomenė.


 2021 m. asociacijos pradėtas vykdyti projektas „Vaikų užimtumo organizavimo ir sporto specialistų kvalifikacijos tobulinimo veiklos, skirtos įtraukti ir išlaikyti vaikus fizinio aktyvumo veiklose“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Nuoroda į žiniasklaidos straipnį:

https://www.sportas.lt/m/naujiena/476559/judejimas-ir-fizinis-aktyvumas-raktas-i-vaiko-gerove

Susisiekite su mumis

daugiau įrašų

Oficialiai SRF projektas – BAIGTAS!

  Šiandiena oficialiai gavome pranešimą apie mūsų projekto galutinės ataskaitos patvirtinimą!!      Labai džiaugiamės didelio darbo sėkminga pabaiga, norime padėkoti visiems, kas prie projekto

Read More »

Nage no kata mokymai

Pradedame Nage no kata mokymus. Norintems pasiruošti Lietuvos KATA čempionatui arba tiems, kurie nori kelti savo DAN kvalifikaciją. Kviečiame susipažinti ir įsitraukti į dziudo kata

Read More »

VASAROS DZIUDO MEISTRŲ FESTIVALIS 2023

Rugsėjo 9 dieną, jau įprastoje vietoje, Aukštojos kaimo sodyboje, pas mūsų bičiulį Artūrą Lenčiauską, praėjo kasmetinis, tradicinis “Vasaros dziudo meistrų festivalis 2023”.  Kaip ir kiekvienais

Read More »

Dziudo meistrų festivalis 2023

KVIEČIAME VISUS Į TRADICINĮ -„DZIUDO MEISTRŲ FESTIVALĮ 2023”!!  Festivalio programoje – futbolo, krepšinio varžybos, estafetės, pirtis ir daug atviro ir nuoširdaus bendravimo. Kviečiame visus esamus

Read More »